Czy masz ukończone 18 lat?
tabaka-logo
Nie
Zapamiętaj mój wybór.
Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem korzystać z witryny www.tabakonline.com mogą tylko i wyłącznie osoby pełnoletnie.
0

Cygara Gurkha Heritage

Cygara Gurkha Heritage.

Cygara Gurkha Heritage Natural

Dla Kaizada Hansotii, właściciela marki Gurkha Cigars rok 2015 był bardzo pracowity – na targach International Premium Cigar & Pipe Retailers odbywających się w Las Vegas przedstawił aż pięć całkowicie nowych, wybornych blendów. Jednym z nich jest właśnie Gurkha Heritage Natural. Pieczę nad procesem tworzenia tej linii sprawował tym razem Juan Lopez, dyrektor sprzedaży międzynarodowej marki, choć to Hansotia ostateczne dał swoje błogosławieństwo. Lopez nie jest w Gurkha Cigars nowicjuszem w kontekście tworzenia blendów. Zajmuje się tym regularnie w The East India Cigar Company – filii Gurkha Cigars Group, to jego dziełem jest doskonałe Classic Cigar Havana Blend.

White Ring Gurkha Heritage

Nazwa cygara Gurkha Heritage oznacza dziedzictwo. Sporych rozmiarów pierścień zawiera tekst, który wyjaśnia taki właśnie wybór. Gurkhowie to lud zamieszkujący Nepal, nazwany na cześć hinduskiego świętego – Gorakhnatha. Słynęli z waleczności i nieustępliwego ducha. W 1857 r. Gurkhowie walczyli po stronie brytyjskiej i stali się integralną częścią armii brytyjsko-indyjskiej. Trzydzieści lat później kolonialni żołnierze pod brytyjskimi rządami zaczęli zwijać swoje cygara z lokalnego tytoniu. Tak oto do obyczaju weszła nazwa na te cygara – Gurkhas. Dziś to dziedzictwo Kaizad Hansotia honoruje blendem Gurkha Heritage. Tak jak armia brytyjska miała międzynarodowy charakter, tak i to cygaro charakteryzuje się najlepszymi liśćmi tytoniu z aż 4 krajów. Gurkha Heritage powstaje w nikaraguańskiej fabryce American Caribbean Cigars w Esteli, mieście położonym w północno-zachodniej części kraju. Na wrapper wybrano ekwadorski liść Habano Rosado. Wjęzyku hiszpańskim rosado oznacza kolor różowy. Nawiązuje to do czerwonego odcienia tego tytoniu. Jest to nieczęsto używany wrapper i charakteryzuje się pełnym i pikantnym aromatem, oraz nutami cedru, kawy, oraz ziemi. Pierwotnie nasiona Habano pochodzą z Kuby, nazwa sugeruje podobny, ostry charakter liścia do tych, uprawianych właśnie na Kubie. Cygara Gurkha Heritage Natural poleca się raczej doświadczonym palaczom.

Gurkha Heritage Natural Kingsman Perfecto

Liście, z których składa się filler to specyficzna mieszanka tytoniu z czterech krajów. Dominikański Piloto Cubano jest bardziej intensywnym bratem uprawianego tamże Olor. Ciemniejszy i bogatszy w aromaty nadaje się idealnie do blendów o profilu medium-full. Uzupełnia go long-filler nikaraguański (stamtąd również pochodzi liść użyty jako binder), oraz tytoń uprawiany w Stanach Zjednoczonych, w stanie Pensylwania, na północnym wschodzie kraju.

Cygara Gurkha Heritage Natural Robusto

Gurkha Heritage to doskonale zbudowane cygaro, w którym wyczujemy nuty cedru, skóry i – w ostatniej tercji – odrobinę bardzo przyjemnej słodyczy. Cygaro jest dość ostre, ale nie przytłacza swoją mocą.

Cygara Gurkha Heritage Natural Robusto Corto

Tego wybornego blendu możemy posmakować w sześciu formatach: Toro, Robusto, Figurado, Perfecto, oraz Gordo. Każde cygaro umieszczone jest w cedrowej koszulce i w folii. Ozdobna skrzynka mieści w zależności od wybranego formatu 10, 24 lub 35 cygar.

Cygara Gurkha Heritage w naszej ofercie:
·  Cygara Gurkha Heritage Prince
·  Cygara Gurkha Heritage Robusto
·  Cygara Gurkha Heritage Figurado
·  Cygara Gurkha Heritage Toro
·  Cygara Gurkha Heritage Kingsman
·  Cygara Gurkha Heritage XO

polecam i zapraszam


Kontakt ze sklepem

Pełne nasze dane i formularz znajdują się pod przyciskiem KONTAKT.