RODO

Szanowni Klienci.
Od dnia 25 maja 2018 roku zaczynają obowiązywać nowe standardy ochrony danych osobowych. Standardy te wprowadza unijne Ogólne rozporządzenie o ochronie danych, nazywane w skrócie RODO. Z uwagi na fakt, iż w naszym systemie informatycznym znajdują się Państwa dane potrzebne do realizacji zamówień przedstawiamy informacje o tym, w jakim celu i w jaki sposób je przetwarzamy oraz jakie mają Państwo w związku z tym prawa.

Kto jest administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych jest Firma Handlowo Usługowa ‘Akan’ Anna Najsztub z siedzibą w Łabiszynie, ul. Działkowa 2, która realizuje Państwa zlecenia.

W jakim celu przetwarzamy Państwa dane?
Dane przetwarzane będą w celu zawarcia i wykonania zawartej umowy sprzedaży tj. zawarcie i finalizacja zamówienia z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, kontrola płatności, wystawianie odpowiedniego dokumentu sprzedaży, przygotowanie przesyłki, wysyłanie, ewentualne rozpatrywanie reklamacji.

Jakie dane przetwarzamy w celu realizacji zamówienia?
Dane osobowe zamawiającego (imię, nazwisko), adres e-mail, numer telefonu, adres dostawy.
Dane podmiotu, odbiorcy (nazwa firmy, NIP, adres pocztowy, numer telefonu)

Na jakiej podstawie prawnej przetwarzamy Państwa dane?
Podstawą prawną przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umowy sprzedaży na Państwa rzecz.

Kto jest odbiorcą Państwa danych?
Odbiorcami Państwa danych czyli podmiotami, którym będziemy mogli przekazać Państwa dane zgodnie z obowiązującym prawem są: GLS i Poczta Polska - firmy realizujące dostawy naszych produktów, podmioty przetwarzające dane na nasze zlecenie (np. biuro rachunkowe) oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa (np. sądy lub organy ścigania – oczywiście wyłącznie w przypadku, gdy wystąpią z żądaniem przekazania im danych w oparciu o stosowną podstawę prawną).

Jak długo przechowujemy dane?
Państwa dane będziemy przechowywali do chwili deklaracji z Państwa strony o rezygnacji ze współpracy z nami, chyba że obowiązujące przepisy prawa wymuszą dłuższy termin.

Jakie przysługują Państwu prawa w związku z danymi, które przetwarzamy?
Mają Państwo prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach. Kontakt: [email protected].