CAO Consigliere

CAO CONSIGLIERE

Cygaro CAO Consigliere zadebiutowało w 2016 jako powrót  blendu CAO Soprano z 2005 roku.

W 2005 roku CAO zawarło porozumienie z HBO i wypuściło na rynek serię oddającą hołd klasycznemu mafijnemu serialowi - Rodzinie Soprano. Cygaro szybko stało się popularne i zyskało uznanie wielu aficionado na całym świecie. Kiedy w 2013 zaprzestano produkcji tych cygar, wielu konsumentów wyraziło swoje wielkie niezadowolenie. Z Consigliere oryginalny blend powraca z nową nazwą, ale z dobrze znanym wyglądem. Pierwsze edycje CAO Soprano miały okrywę z brazylijskiego liścia Mata Fina, który z powodu braków surowca w tamtym czasie szybko zastąpiono liściem Connecticut Broadleaf.

Twórcy cygara do stworzenie tego unikatowego blendu wykorzystali tytonie pochodzące z aż pięciu krajów:

- Okrywa / Wrapper to, już wcześniej wspomniany, brazylijski liść Mata Fina, który nadaje cygaru czarującego wyglądu i koloru maduro.  Jest gładki, oleisty, a jego kolor przywodzi na myśl gorzką czekoladę.
- Zawijacz / Binder pochodzi z Hondurasu.
- Wkładka / Filler z Kolumbii, Dominikany i Nikaragui.

Cygaro dostępne jest w formatach:
- Associate (Robusto)
- Soldier (Toro)


Opakowaniem zbiorczym tych wybornych cygar jest drewniana skrzynka, lakierowana na czerwony kolor z ‘srebrnymi’ oznaczeniami i zawiasami.

Jeszcze przed zapaleniem można wyczuć nuty kakao, ziemi i drewna cedrowego, które stają się jeszcze intensywniejsze po obcięciu cygara. Pod względem prezencji CAO Consigliere także nie można niczego zarzucić. Cygaro jest niezwykle gładkie w dotyku, co jest zasługą bardzo małej ilości żył na liściu okrywowym.

Od razu po rozpaleniu uwodzą nas smaki ziemi i kakao, na drugim planie występuje mineralność i aromat cedru, a w smaku pojawiają się kwaskowe nuty. Retro jest dość pikantne i czuć w nim aromaty przypraw jak biały i czarny pieprz, cynamon, a także drewna cedrowego. Wraz z paleniem cygaro zyskuje na mocy, zaczynając jako średnio-mocne z każdą tercją zyskuje na krzepkości i pełności. W drugiej tercji na pierwszym planie mieszają się aromaty kakao, ziemi i cytrusów, a mineralność i smak drewna pozostają gdzieś z tyłu. Kwasowość cytrusów i słodycz kakao perfekcyjnie się nawzajem równoważą i żadne z nich nie dominuje. Pod koniec cygaro zyskuje na mocy, a mineralność dołącza do kakao i ziemi jako dominujące smaki. W tle można wyczuć przyprawy i drewno, które nabierają intensywności i wspaniale balansują aromat.

Konstrukcja to kolejna mocna strona CAO Consigliere. Cygaro pali się równo, a ciąg jest wręcz perfekcyjny.

Consigliere w naszej ofercie na stronie www.tabakonline.com:
-CAO Consigliere Associate
-CAO Consigliere Associate (20 cygar)
-CAO Consigliere Soldier
-CAO Consigliere Soldier (20 cygar)