Hestos Quesada Cygara
Hostos Fernández Quesada: nowe horyzonty w dominikańskim świecie cygar
.

Historia rodzinna, związana z tradycją tytoniową, to dla wielu jedno z najważniejszych dziedzictw. Jednak czasem trzeba odważnie spojrzeć w przyszłość, oderwać się od korzeni i podążyć własną drogą. Tak właśnie postanowił zrobić Hostos Fernández Quesada, młody, utalentowany twórca cygar i właściciel nowej fabryki cygar Tabacalera La Isla na Dominikanie.

Hostos nie jest obcy w świecie cygar. Od najmłodszych lat pracował u boku swojego wuja, Manuela „Manolo” Quesady, właściciela firmy Quesada Cigars (cygara Casa Magna, cygara Quesada, cygara Vega Magna). To właśnie w tej rodzinnej manufakturze zdobywał doświadczenie i uczestniczył w całym procesie produkcji, przyswajając tajniki tradycji cygarowej. Jednak po latach współpracy, Hostos postanowił podjąć nowe wyzwania i rozpocząć własną przygodę w świecie cygar ręcznie robionych.

Młody Quesada był jednym z „młodszych” członków rodziny pracującej w branży tytoniowej / cygarowej. Jego rola nie ograniczała się jedynie do kontynuowania tradycji. Hostos przyniósł do fabryki świeże spojrzenie, nowe pomysły, i odważną wizję przyszłości cygar. Był odpowiedzialny za wprowadzenie nowych mieszanek i koncepcji portfolio marki Quesada, która słynęła z tradycji i jakości.

Jego odejście z Quesada Cigars, choć z pewnością smutne dla wielu fanów marki, było dla niego decyzją o rozpoczęciu nowego etapu w karierze cygarowej. Hostos postanowił założyć własną manufakturę cygar, Tabacalera La Isla, gdzie mógłby bardziej swobodnie realizować swoje artystyczne pomysły i eksperymentować z nowymi smakami oraz aromatami cygar.

Właściciel fabryki Tabacalera La Isla zawsze podkreślał, że dla niego ważne jest nie tylko dostarczanie produktów najwyższej jakości, ale także tworzenie niepowtarzalnych doświadczeń smakowych dla miłośników cygar. Czego doskonałym przykładem mogą być cygara Casa 1910 Soldadera Edition i cygara Casa 1910 Cavalry Edition (dostępne w Polsce). Pasja do sztuki cygarowej, zdobyta w trakcie wieloletniego doświadczenia w branży, kieruje Hestosa Quesadę ku poszukiwaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Hostos Fernández Quesada to nie tylko producent cygar, to artysta i pasjonat, który wprowadza nowy oddech do dominikańskiego świata cygar. Jego historia jest przykładem odwagi w podążaniu za własnymi marzeniami i odchodzeniu od utartego szlaku. Jego fabryka, Tabacalera La Isla, to nie tylko miejsce produkcji, ale przede wszystkim przestrzeń, gdzie rodzi się sztuka cygarowa przyszłości.

Dla miłośników cygar to również zaproszenie do odkrycia nowych smaków, nowych historii, i nowych wymiarów przyjemności płynącej z palenia cygar. Hostos Fernández Quesada z Tabacalera La Isla to nazwisko, które z pewnością jeszcze wiele razy usłyszy się w kontekście ekskluzywnych i wyjątkowych cygar, które podbijają serca koneserów na całym świecie.

Cygara z manufaktury Tabacalera La Isla w naszej ofercie:
Casa 1910 Soldadera Edition Sampetrina
Casa 1910 Soldadera Edition Teniente Angela
Casa 1910 Soldadera Edition Sampetrina (10 cygar)
Casa 1910 Soldadera Edition Teniente Angela (10 cygar)

Casa 1910 Cavalry Edition As de Oro
Casa 1910 Cavalry Edition Lucero
Casa 1910 Cavalry Edition Jilguero
Casa 1910 Cavalry Edition As de Oro (10 cygar)
Casa 1910 Cavalry Edition Lucero (10 cygar)
Casa 1910 Cavalry Edition Jilguero (10 cygar)