O firmie Akan — tradycja, jakość i zaufanie od 1997 roku
Firma Handlowo-Usługowa Akan otworzyła dla Was swoje podwoje w 1997 roku. Od początku przyświeca nam jeden, bardzo konkretny cel: oferować klientom towary, które szczycą się najwyższą światową jakością i są dobierane z myślą o realnych potrzebach rynku. Podejmując wszelkie działania, najpierw dogłębnie poznajemy i rozumiemy specyfikę polskiego rynku — tak, aby w każdym momencie móc uwzględniać jego wymagania i dopasowywać ofertę do oczekiwań klientów.
W skrócie:
- Działamy nieprzerwanie od 1997 roku (prawie 30 lat doświadczenia w segmencie).
- Stawiamy na światową jakość i świadomą selekcję produktów.
- Rozwijaliśmy się od detalu do dystrybucji hurtowej, obsługi B2B i sprzedaży online.
- Wspieramy partnerów w całej Polsce — pomagamy poszerzać ofertę i podnosić prestiż lokalu.
- Współpracujemy z najlepszymi producentami świata, a na część oferty mamy wyłączną dystrybucję w Polsce.
Od pierwszych sklepów do sieci, B2B i sprzedaży internetowej
Początkowo firma zajmowała się sprzedażą detaliczną papierosów, tytoni, cygar oraz prasy w sukcesywnie otwieranych sklepach własnej sieci. Równolegle aktywnie rozwijaliśmy dystrybucję hurtową artykułów tytoniowych do innych punktów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Ten etap ukształtował naszą praktykę działania: wiemy, że kluczowe są dostępność, sprawdzone źródła dostaw i obsługa, na której klient może polegać.
Dzięki najwyższej klasy towarom, atrakcyjnym cenom, profesjonalnemu podejściu do klienta oraz intensywnemu zaangażowaniu zespołu, z powodzeniem rozwijamy własną sieć punktów detalicznych Caballero – Aficionado Club — najlepiej zaopatrzonych miejsc, które łączą część sklepową z częścią klubową. To przestrzeń, w której można zarówno kupić cygara premium i szeroki wybór alkoholi starzonych, jak i delektować się nimi na miejscu w formule cigar lounge — wygodne fotele, atmosfera klubu i wsparcie doradcze personelu.

Jednocześnie zdobywamy nowych klientów w sprzedaży internetowej — między innymi poprzez sklep online TabakOnline.com. Dla klientów hurtowych działa również Trafika – Hurt, otwarta na zaspokajanie potrzeb odbiorców hurtowych na terenie całej Polski.
Wsparcie partnerów w całej Polsce: doradztwo, szkolenia, prestiż
Co ważne, docieramy do partnerów również bezpośrednio: poprzez zespół naszych przedstawicieli działających w całej Polsce współpracujemy ze sklepami, hotelami i restauracjami. Naszym celem nie jest wyłącznie dostarczenie produktu — pomagamy właścicielom i menedżerom realnie poszerzyć ofertę dla gości i klientów, uporządkować ją oraz dopasować do profilu miejsca.
Zapewniamy doradztwo, szkolenia produktowe i wsparcie w doborze asortymentu, tak aby oferta cygarowa i akcesoryjna była spójna, rentowna i atrakcyjna. Dodatkowo wyposażamy partnerów w humidory dobrane do specyfiki i wielkości lokalu lub sklepu — tak, aby przechowywanie i ekspozycja były na właściwym poziomie. W praktyce oznacza to nie tylko lepszą jakość obsługi, ale też podniesienie prestiżu lokalu w oczach gości i wyróżnienie się na rynku.
Prawie 30 lat doświadczenia i zaufanie światowych producentów
Nasze prawie 30-letnie doświadczenie w segmencie to najlepszy dowód, że mamy realne rozpoznanie polskiego rynku — wiemy, co działa w sprzedaży detalicznej, w kanale online oraz w gastronomii i hotelarstwie. To także argument, który buduje wiarygodność w relacjach z najlepszymi światowymi producentami: dzięki konsekwencji, standardom i rzetelnej współpracy jesteśmy postrzegani jako partner, któremu można powierzyć markowe produkty. Właśnie dlatego część oferty trafia do Polski w modelu autoryzacji lub wyłącznej dystrybucji.
Najwięksi producenci cygar w naszym portfolio
Współpracujemy z czołowymi producentami cygar na świecie, w tym m.in.:
- STG (m.in. Macanudo, CAO, Pilon, Alec Bradley)
- Oettinger Davidoff (m.in. Davidoff, AVO, Camacho, Zino)
- My Father Cigars (m.in. My Father, Flor de las Antillas, Don Pepin Garcia)
- Villiger Söhne AG (m.in. Villiger, Corrida, La Libertad)
- Manifatture Sigaro Toscano (m.in. Toscano, Toscanello, Avanti)
- Tatuaje Cigars (m.in. Tatuaje, Fausto, Cabaiguan, La Roqueza)
Najwięksi producenci akcesoriów cygarowych
Współpracujemy (w tym w ramach wyłącznej dystrybucji w Polsce) z największymi i najbardziej prestiżowymi światowymi producentami akcesoriów cygarowych — zapalniczek, obcinarek, humidorów, etui i innych rozwiązań dla aficionado. Dzięki temu możemy kompleksowo budować ofertę nie tylko wokół samych cygar, ale również wokół całej kultury ich przechowywania i palenia.
W naszym portfolio znajdują się również rozwiązania do utrzymania właściwych parametrów przechowywania (m.in. nawilżacze, humidory, etui) oraz akcesoria i systemy wspierające stabilną wilgotność w humidorach i witrynach. To wszystko, co jest potrzebne do zapewnienia odpowiednich warunków przechowywania i dojrzewania cygar — kontroli parametrów i bezpiecznej ekspozycji zarówno w domu, jak i w sklepie, hotelu czy restauracji.
- COLIBRI (m.in. zapalniczki, obcinarki, popielniczki)
- Boveda (m.in. nawilżacze i systemy kontroli wilgotności)
- VECTOR (m.in. zapalniczki, obcinarki)
- Xikar (m.in. nawilżacze, zapalniczki, etui)
- Palio (m.in. zapalniczki, obcinarki)
Oferta, którą systematycznie rozszerzamy
Nieprzerwanie, z niezmienną otwartością na dobre i ekskluzywne wyroby, systematycznie poszerzamy gamę produktów. Na znaczną liczbę pozycji posiadamy wyłączną dystrybucję w Polsce lub jesteśmy ich autoryzowanym dystrybutorem. To daje klientom i partnerom pewność, że oferta pochodzi ze sprawdzonego źródła, a standard obsługi i dostępności jest dla nas realnym zobowiązaniem — nie tylko deklaracją.
| Co jest dla nas ważne? | Jak to realizujemy? |
|---|---|
| Jakość produktów | Selekcja asortymentu i współpraca ze sprawdzonymi partnerami |
| Dopasowanie do potrzeb rynku | Analiza oczekiwań klientów i rozwój oferty zgodnie z polską specyfiką |
| Relacje i zaufanie | Uczciwe zasady współpracy, partnerstwo i profesjonalna obsługa |
Fundament rozwoju: uczciwa współpraca i partnerskie relacje
Dynamiczny, prężny rozwój firmy zawdzięczamy owocnej współpracy z naszymi klientami — opartej o uczciwe zasady. Zdajemy sobie sprawę, że to właśnie dzięki wzajemnemu zaufaniu, partnerskim relacjom oraz miłej, profesjonalnej obsłudze rodzą się korzyści obopólne. Dlatego konsekwentnie dbamy o standard kontaktu, sprawną logistykę i przewidywalność oferty — tak, aby zakupy były po prostu wygodne i pewne.
Chcesz poznać naszą ofertę bliżej i podnieść standard swojej oferty dla gości?
Skontaktuj się z nami — nasi przedstawiciele pomogą dobrać asortyment, przeszkolić zespół i dobrać humidor do Twojego lokalu.
Q&A — najczęstsze pytania (12)
- Od kiedy działa Akan? Od 1997 roku.
- Co jest głównym celem firmy? Oferowanie produktów o najwyższej jakości, dopasowanych do potrzeb rynku.
- Od czego zaczynaliście? Od sprzedaży detalicznej oraz rozwoju dystrybucji hurtowej regionalnie.
- Czym jest Caballero – Aficionado Club? To połączenie najlepiej zaopatrzonego sklepu z cygarami i alkoholami starzonymi z cigar loungem.
- Czy sprzedajecie online? Tak, m.in. poprzez TabakOnline.com.
- Czy obsługujecie klientów hurtowych? Tak, działa kanał Trafika – Hurt dla klientów w całej Polsce.
- Czy wspieracie sklepy, hotele i restauracje? Tak, nasi przedstawiciele pomagają w doborze oferty i wdrożeniu.
- Jak pomagacie partnerom B2B? Doradztwem, szkoleniami produktowymi i doborem wyposażenia (np. humidorów).
- Czy pomagacie podnieść prestiż lokalu? Tak — dobrze dobrana oferta cygarowa i właściwa ekspozycja budują wizerunek miejsca.
- Z jakimi producentami cygar współpracujecie? M.in. STG, Oettinger Davidoff, My Father Cigars.
- Z jakimi producentami akcesoriów współpracujecie? M.in. Colibri, Boveda, Vector, Xikar, Palio.
- Na czym opieracie rozwój firmy? Na jakości, uczciwych zasadach współpracy i partnerskich relacjach.